Akredytacja laboratorium: Szkoła analiz klasycznych w badaniach środowiskowych

Cel
szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom kompletnej wiedzy z obszaru zarządzania jakością w laboratorium dotyczącej badań w obszarze próbek środowiskowych w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO /IEC 17025 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, dokumentów PCA oraz aktualnych przepisów prawa.

Do kogo skierowane
jest szkolenie

Szkolenie skierowane jest do personelu laboratorium odpowiedzialnego za obsługę klienta, przegląd zleceń, wykonywanie badań w tym nadzór nad wyposażeniem oraz zapewnienie spójności pomiarowej, sporządzanie raportów z badań w tym stwierdzenie zgodności z wymaganiami, realizację potwierdzenia ważności wyników badań oraz weryfikację metod badawczych. Będzie doskonałym szkoleniem doskonalącym dla audytorów wewnętrznych w obszarze technicznym.

Zgłoś swoje uczestnictwo
w szkoleniu

Pobierz kartę zgłoszenia
na szkolenie (format: pdf/ doc)

wypełnij i odeślij na adres e-mail: szkolenia@iso.org.pl

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania szkolenia:
1 dzień; 9:00-17:00 (8 godzin zajęć)

Cena szkolenia zawiera:
– Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu
– Materiały szkoleniowe oraz informacyjne

Karty zgłoszenia na szkolenie:
Pobierz w formacie PDF
Pobierz w formacie DOC

Kontakt z nami:

tel.: 71 789 08 41, fax: 71 791 39 09
tel. kom.: 604 20 90 43

SZKOLENIA STACJONARNE

Terminy szkoleń stacjonarnych:
Aktualnie brak zaplanowanego terminu danego szkolenia – zapytaj o możliwość uczestnictwa w formie zamkniętej (dedykowanej).

Koszt szkolenia
Zgłoszenia 14 dni przed szkoleniem:
550,00 zł/os. netto (676,50 zł/os. brutto)
Zgłoszenia w późniejszym terminie:
590,00 zł/ os. netto (725,70 zł/ os. brutto)

Informacje dodatkowe:
– W cenę szkolenia wliczony jest poczęstunek
– Cena nie obejmuje kosztów dojazdu oraz zakwaterowania

SZKOLENIA ON-LINE

Terminy szkoleń on-line:
   03.06.2020
   20.07.2020

Koszt szkolenia
Zgłoszenia 14 dni przed szkoleniem:
400,00 zł/os. netto (492,00 zł/os. brutto)
Zgłoszenie w późniejszym terminie:
450,00 zł/ os. netto (553,50 zł/ os. brutto)

Wymagany sprzęt i narzędzia:
– dostęp do internetu
– przeglądarka internetowa
– słuchawki i mikrofon (lub zestaw)

1. Ogólne omówienie wymagań dotyczących zasobów oraz procesów w odniesieniu do analiz klasycznych wykonywanych w wodach i ściekach wg PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

2. Wymagania Rozporządzeń Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministra Zdrowia w odniesieniu do badań wód i ścieków – zmiany w odniesieniu do wyboru właściwej metody badawczej oraz zakresów badań

3. Omówienie znowelizowanych dokumentów PCA –DA-02, DA-05, DA-06, DA-08, DAB-07

4. Omówienie wymagań normy PN-EN ISO 5815-1:2019 Oznaczanie biochemicznego zapotrzebowania tlenu po n dniach (BZTn) – porównanie wymagań w odniesieniu do nieaktualnej normy PN-EN 1899-2:2002

5. Nadzór metrologiczny nad wyposażeniem używanym w analizach klasycznych wód i ścieków

6. Zapewnienie spójności pomiarowej w analizach klasycznych wód i ścieków

7. Potwierdzenie ważności wyników badań w analizach klasycznych wód i ścieków, omówienie programów wewnętrznego potwierdzenia ważności wyników wraz kryteriami oceny oraz oceną ryzyka

8. W jaki sposób przygotować Programy badań PT/ILC z uwzględnieniem wymagań znowelizowanego dokumentu DA-05

9. Dyskusja, podsumowanie

Co wyróżnia to szkolenie?

Czas trwania szkolenia

Jest optymalnie dostosowany do ilości materiału – szkolenia cechują się dużą intensywnością, wnikliwym, kompleksowym oraz indywidualnym omówieniem danej problematyki.

Prowadzący szkolenie

To wyłącznie czynni zawodowo konsultanci, wdrażający na co dzień systemy zarządzania
w różnego typu organizacjach,
a jednocześnie praktykujący auditorzy międzynarodowych jednostek certyfikujących.

Grupy szkoleniowe

Liczebność grupy szkoleniowej zawsze jest uzależniona od formuły i rodzaju szkolenia.

Tworzymy grupy pozwalające na skuteczną realizację celów szkolenia

Metodologia szkolenia

Zajęcia mają formę wykładów prowadzonych w sposób przystępny i zrozumiały dla słuchaczy, ćwiczeń indywidualnych i grupowych, dyskusji moderowanych, analiz przypadków.